Nerede Poker Çalarsınız?

Uzun vadede başarılı bir poker oyuncusu olma hayalinizi takip etmeden önce gözden kaçan bu temel soruya cevap verilmelidir.

 

Bir poker oyuncusunun nerede poker oynayacağı ile ilgili kararı, belki de oyuncunun oyundan keyif almasını ve parasını etkileyen en önemli karar olacaktır. Genel olarak konuşursak, bir oyuncunun seçebileceği dört olası mekân vardır:

 

1) Online poker siteleri

2) Casinolar / Yerel Poker Odaları

3) Aile ve arkadaşlarınızla ev oyunları

4) Yerel Yardım / Para Kazanma Turnuvaları

 

Bu dört mekanın her biri kendi benzersiz "artılarını ve eksilerini" göz önünde bulunduruyor. Bir mekan "A" oyuncusu için en iyisi olabilir, ancak "B" oyuncu için iyi bir seçim olmayabilir. Doğru mekan, kişilik, para yatırma ve beceri seviyenize göre değişir.

 

Dört mekanın her birine daha yakından bir göz atalım ve her birinin özelliklerini tartışalım. Yaşadığınız her yerde tutarlı geniş genellemelerde konuşacağım, ancak coğrafyanın mekan seçiminde önemli bir rol oynadığını anlamalısınız. Kumar yasaları bir yerel ayandan diğerine farklılık gösterir, bu nedenle lütfen bölgenizdeki yasaları araştırın ve bu yasalar çerçevesinde oynamaya çalışın. Bu uyarı var ise, önce çevrimiçi poker oyna incelemeliyiz.

 

Online Poker

 

Şüphesiz, çevrimiçi poker oyuncularının popülaritesi son yıllarda patladı; öyle ki Federal hükümet, ABD oyuncularının poker sitelerine para yatırma konusunda sınırlamalar getirdi. Bu kısıtlamalar, poker oyuncuları için gerçek bir problem teşkil ediyor ve birçok oyuncu birliği bu kısıtlamalarla savaşmaya çalışıyor. Online poker yasalarının geleceği belirsizdir. Çevrimiçi pokerin hukuki niteliklerine ilişkin tam bir tartışma bu makalenin kapsamı dışındadır, ancak tüm poker oyuncularını çevrimiçi oyuna atlamadan önce araştırmalarını yapmaya teşvik ediyorum.