Blackjack oynamak için hızlı bir giriş

Blackjack muhtemelen en kolay kumarhane masa tabanlı oyun oynamaktadır. İsterseniz herhangi bir casino veya çevrimiçi oynayabilirsiniz. Temel bilgilerinizi birkaç dakika içinde alabilirsiniz ve ezberlemek için karmaşık kurallar yoktur. Temel olarak kartlarınızla toplamda en fazla yirmi bir tane elde etmeye çalışıyorsunuz, ancak bundan fazlası değil. Şimdi blackjack'in nasıl oynanacağına bir göz atalım.

 

Masanın üstünde kaç tane oyuncu olursa olsun, yalnızca bir kişi dövülmelidir - satıcı. Eliniz bayinin elini atarsa kazanırsınız. Ele alınan her kartın kartın değerine göre bir değeri vardır. İki ila on arasındaki tüm kartlar buna göre değerlidir. Üçü üç değer, yedide yedi değer vb. İstisnalar, on ya da onlara (ilk iki kartınızda ele alındıysa) ya da üçüncü kartınızdan sonraki kartınıza değer olan on puana ve kaya'ya ait krikolar, kraliçeler ve krallardır.

 

Elinizin ne olduğunu bilmek için kartların toplamını ekleyin. Örneğin her el iki kart dağıtılırken başlar. Eğer bir yedi ve dokuzun varsa toplamda on altı tane var. Orada kalabilir ve daha fazla kart çekemezsiniz ya da bayiden başka bir kart isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, beş yaşın üzerindeki herhangi bir şeyin ve toplamınızın "yırtık" olduğuna dikkat edin, çünkü toplamınız yirmiden fazla olacaktır.

 

İlk iki kartınız bir as ve ondan (veya bir kriko, kraliçe veya kraldan oluşuyorsa) blackjack siteleri denilen şeyi yaptınız. Oraya sadıksın ve satıcı eşleşmediği sürece oranlardan biraz daha iyi bir şekilde kazanırsın.